Rozwiązania i produkty dystrybuowanych przez WDX marek wózków widłowych: Crown, Doosan oraz Combilift zostały finalistami prestiżowych nagród FLTA Awards kategoriach: Ergonomia, Bezpieczeństwo i Innowacje.

Założone w 1972 roku Fork Lift Truck Association jest jednym z najważniejszych tego typu stowarzyszeń w Europie. Jego misją jest wspieranie najwyższych standardów w logistyce wewnętrznej. Stowarzyszenie co roku wyłania najlepsze rozwiązania na rynku, które przyczyniają się do tego, że procesy magazynowe stają się coraz bardziej efektywne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska.

Finalistami tegorocznej edycji konkursu FLTA Awards zostało aż 5 rozwiązań dystrybuowanych przez WDX marek.

 

W kategorii Ergonomia:

Crown - seria RT

Podczas projektowania serii RT projektanci Crown położyli szczególny nacisk na ergonomię. Zarówno wersja z operatorem stojącym, jak i siedzącym, zostały wyposażone w liczne rozwiązania poprawiające komfort operatora, takie jak płyta podłogi z regulacją wysokości, miękkie piankowe wykończenie czy fotel z możliwością dostosowania pod wagę operatora.

crown rtW kategorii Bezpieczeństwo:

Combilift - SafeLift

Urządzenie SafeLift wykrywa, kiedy wózek jest przeciążony, uruchamia alarm i automatycznie przerywa operację, zwalniając operatorów z konieczności dokonywania skomplikowanych obliczeń dotyczących środka ciężkości i masy niestandardowych ładunków.

combilift safelift

Crown – WAV60

Wózek WAVE Work Assist Vehicle podnosi osobę i ładunek na wysokość do pięciu metrów, zastępując konieczność używania drabiny. Tym samym pomaga zmniejszyć ryzyko wypadków w miejscu pracy związanych z upadkiem z wysokości czy dźwiganiem ciężkich ładunków.

wave


Doosan – Elektryczny hamulec postojowy (EPB)

Hamulec EPB jest rozwiązaniem dużo bardziej niezawodnym i bezpiecznym niż tradycyjny system mechaniczny. Zwalnia operatora z konieczności pamiętania o zaciąganiu hamulca postojowego, zapobiegając stoczeniu się wózka widłowego ze wzniesienia.
W kategorii Innowacje:   
   

Combilift - Combi-CS

Nowy wózek z przeciwwagą dla operatora pieszego łączy w sobie możliwość pracy w bardzo wąskich korytarzach z pełnym polem widzenia. Innowacyjną funkcją jest opatentowany dyszel sterujący z wielotorowym pozycjonowaniem i zintegrowanym wyświetlaczem.

 combilift